Umiejętność gry na instrumencie jest czymś o czym marzy wiele osób, jednak łączy się ona z kilkoma trudnościami. Oczywistym jest, że początki do łatwych nie nalezą, lecz nie chodzi tu tylko o naukę gry, ale również o wybór odpowiedniego instrumentu. Najczęściej wybieranym instrumentem jest bez wątpienia gitara, a ta dzieli się na cztery główne grupy, a mianowicie na gitarę klasyczną, akustyczną, elektryczną i basową. Kiedy już zdecydujemy jakie brzmienie nas interesuje, nie pozostaje nic innego jak wybrać pierwszą gitarę z danej grupy, ale również i to potrafi być kłopotem, ponieważ firm i modeli jest bardzo dużo, a wiele instrumentów jest do siebie podobnych, przez co początkujący gitarzysta może mieć problemy z odpowiednim ich wyborem. Zazwyczaj osoba która planuje zakup pierwszej gitary nie może na nią przeznaczyć dużego budżetu, ale na szczęście są producenci, którzy oferują dobrze wykonane instrumenty za przystępną cenę. Doskonałym przykładem jest gitara akustyczna Epiphone DR100.
Model ten został zaprojektowany z myślą o początkujących gitarzystach, ale doceniają go również muzycy z dłuższym stażem. Gitara posiada świerkową płytę wierzchnią oraz boki i spód wykonane z mahoniu. Jest to bardzo częste połączenie, które oferuje klarowny, ciepły i stosunkowo dynamiczny dźwięk, który charakteryzuje się mocnym basem, który zapewnia pudło rezonansowe typu dreadnought. Silnym punktem instrumentu jest bardzo wygodny gryf, który jest nieco węższy niż w przypadku wielu innych modeli, a to pozytywnie wpływa na komfort gry, szczególni u osób które zaczynają naukę, jak i muzyków grających wcześn
ej na gitarze elektrycznej. Instrument doskonale sprawdza się w każdym akustycznym gatunku muzycznym, a bardzo dobry stosunek jakości do ceny sprawia, że Epiphone DR 100 jest bardzo chętnie wybierany nie tylko przez początkujących gitarzystów, ale również przez muzyków, którzy poznali już podstawy gry na gitarze i szukają taniego akustycznego instrumentu, który będzie posiadał brzmienie dobrej jakości.
Epiphone jest producentem z bardzo szerokim wachlarzem gitar, od bardzo tanich po w pełni profesjonalne. Marka dba o muzyków z mniej zasobnym portfelem, dzięki czemu możemy znaleźć po kilka modeli całkiem niedrogich gitar w każdej z grup, dlatego jeżeli zależy nam na jakości, ale nie możemy zbyt wiele zapłacić za instrument, to gitary marki Epiphone sprawdzą się doskonale.