Gitary mogą być do siebie podobne, ale jest to tylko podobieństwo wizualne. W rzeczywistości dwa instrumenty które wyglądają tak samo mogą zabrzmieć zupełnie różnie. Łatwo w tym momencie mówić o gitarze elektrycznej, której brzmienie możemy zmienić za pomocą efektów, ale warto zastanowić się nad tym co wpływa na brzmienie gitary akustycznej, której brzmienie zależy od konstrukcji i strun. Gitara akustyczna jest instrumentem znacznie bardziej skomplikowanym niż można sądzić i zdają sobie z tego sprawę muzycy, którzy wybierają a do konkretnego celu. Przykładem są gitarzyści gustujący w nurcie fingerstyle, który polega na graniu melodii i rytmu jednocześnie. W takim stylu można grać na każdej gitarze, niekoniecznie elektrycznej, jednak najczęściej wybierane są do tego gitary akustyczne. Po czym poznać która gitara najlepiej sprawdzi się do takiej gry? Najlepiej samodzielnie ograć instrument przed wyborem. Bardzo chętnie wybieraną gitarą jest Lag T80A.
Gitara posiada płytę wierzchnią wykonaną z litego świerku, a boki i tył zbudowane zostały z mahoniu. Dzięki takiemu połączeniu otrzymamy bardzo czyste i ciepłe brzmienie jednak warto tu zwrócić szczególną uwagę na płytę wierzchnią, która wykonana została z litego drewna, a to bardzo dobrze wpływa na jakość dźwięku i artykulację, co jest bardzo pożądane w nurcie fingerstyle. Pudło rezonansowe posiada rozmiar grand audytorium, dzięki czemu rozpiętość tonalna jest bardzo zrównoważona. Dzięki temu możemy wpływać na brzmienie za pomocą tego w jaki sposób gramy. Na dodatkową uwagę zasługuje bardzo dobrze wyprofilowany gryf, który zapewnia duży komfort gry. Instrument posiada znakomity stosunek jakości do ceny i jest to jeden z nielicznych modeli, który w tak przystępnej cenie posiada litą płytę wierzchnią.
Lag jest firmą, która skupia się głównie na gitarach akustycznych. Producent szturmem wkroczył na polski rynek muzyczny, zdobywając bardzo dobre recenzje i uznanie gitarzystów, zarówno początkujących jak i tych, którzy grają dłużej. Instrumenty takie jak Lag T80A mogą spokojnie konkurować z wieloma gitarami z wyższej półki cenowej.