Czym jest SoundCloud?

SoundCloud to internetowa platforma służąca do strumieniowania i dystrybucji dźwięku, która umożliwia użytkownikom przesyłanie, strumieniowanie, promowanie i udostępnianie muzyki i podcastów. Serwis jest bezpłatny, ale można wykupić płatne subskrypcje, które oferują użytkownikom możliwość słuchania muzyki bez reklam oraz w trybie offline. 

SoundCloud jest dostępny na komputerach i na smartfonach. Serwis pozwala twórcom – od muzyków, po autorów podcastów – łączyć się ze słuchaczami i fanami za pośrednictwem różnych narzędzi do udostępniania swoich dzieł. Wśród nich znajduje się opcja, która wyróżnia go na tle wielu innych konkurencyjnych serwisów, a mianowicie – możliwość komentowania wybranych fragmentów. Pozwala ona użytkownikom dzielić się swoimi przemyśleniami na temat konkretnych momentów w strumieniu audio, które są następnie widoczne dla każdego, kto słucha utworu. W skrócie i w dużym uproszczeniu oznacza to, że w trwającym trzy minuty utworze, w którym po dwóch minutach następuje solówka na gitarze, słuchacze mogą skomentować samo solo, wstawiając komentarz w momencie czasowym, w którym ono się rozpoczyna.

Plany abonamentowe

Chociaż każdy może zarejestrować się i korzystać z SoundCloud bez żadnych kosztów, istnieją zaawansowane funkcje, które będą wymagały miesięcznego abonamentu. 

Pierwszym poziomem premium na platformie dla użytkowników jest SoundCloud Go. Dzięki niemu użytkownicy mogą zapisać nieograniczoną liczbę utworów do słuchania w trybie offline i cieszyć się doświadczeniem słuchania bez reklam. 

SoundCloud Go+ to kolejny poziom wyżej, w którym abonenci mogą korzystać ze wszystkich zalet SoundCloud Go, a także z wyższej jakości dźwięku i dostępu do pełnego katalogu SoundCloud.

Dla twórców dostępna jest opcja SoundCloud Pro Unlimited, która oferuje jeszcze więcej statystyk dotyczących słuchaczy w porównaniu z SoundCloud Basic, nieograniczone przesyłanie materiałów audio, możliwości zarabiania i rozpowszechniania utworów audio na innych platformach i nie tylko. 

SoundCloud dla twórców

Aby przesłać utwór do SoundCloud, kliknij „Prześlij”. Możesz przeciągnąć i upuścić pliki do pola przesyłania lub wybrać pliki z komputera. Warto rozważyć ustawienie prywatności dla swojej ścieżki audio, klikając „Publiczny” lub „Prywatny”. Możesz również wybrać opcję włączenia pobierania dla swojego utworu oraz dodać lub zmienić informacje o utworze. 

Kontroler Numark Mixstream Pro idealny do SoundCloud Go+

https://muzyczny.pl/235857_Numark-Mixstream-Pro-kontroler-DJ.html

Przesłane utwory muszą być zgodne z ich warunkami użytkowania i nie mogą naruszać niczyich praw. Innymi słowy, nie przesyła dźwięku, który nie należy do Ciebie.